Детальніше українською в кінці статті.
En réponse au conflit en Ukraine, le gouvernement fédéral canadien est en train de déployer une série de mesures d’urgence pour soutenir les personnes résidant en Ukraine et faciliter le retour au Canada des citoyens, résidents permanents et membres de leur famille immédiate.
Parmi les initiatives présentées par Immigration, Réfugiés et Citoyenneté Canada (IRCC), on peut notamment citer :
- La création de l’Autorisation de voyage d’urgence Canada-Ukraine, pour les personnes qui fuient l’Ukraine et souhaitent s’installer au Canada pour une durée d’au moins 2 ans. Une nouvelle voie dédiée à ces personnes qui devrait être opérationnelle d’ici au 17 mars 2022 ;
- Le traitement prioritaire de toutes les demandes d’immigration temporaire et permanente pour les personnes ayant leur résidence principale en Ukraine ;
- La priorité donnée aux ressortissants ukrainiens actuellement au Canada, qui souhaitent renouveler leur statut ;
- La délivrance de permis de travail ouverts aux visiteurs, étudiants et travailleurs ukrainiens qui ne peuvent pas retourner dans leur pays (mesure rétroactive au 22 février 2022) ;
- La mise en place d’un sursis administratif aux renvois en Ukraine des personnes qui ne peuvent pas séjourner au Canada, jusqu’à la stabilisation de la situation dans la région ;
- La création prochaine d’une nouvelle voie de parrainage/regroupement familial, qui sera offerte à certains membres de la famille élargie de citoyens et résidents permanents canadiens.
Un numéro gratuit réservé aux demandes liées à l’Ukraine a également été mis en place, accessible depuis le Canada et à l’étranger : +1 613 321-4243.
Les clients concernés ont aussi la possibilité d’ajouter la mention « Ukraine2022 » à leur formulaire web de communication avec IRCC pour voir leur demande traitée en priorité.
D’autres mesures pourront entrer en vigueur, en fonction de l’évolution de la situation sur le terrain. Pour connaître les derniers développements, une page web a été créée à l’égard des personnes touchées et de leurs proches. Cette page est notamment accessible en ukrainien.
Pour plus d’informations, rendez-vous sur le site d’IRCC.
Avec la permission d’IRCC, la version officielle du texte en ukrainien suit :
Додаткова імміграційна підтримка для осіб, постраждалих від ситуації в Україні
Канада пильно слідкує за ситуацією в Україні й далі твердо підтримує її суверенність і територіальну цілісність. Міністерство в справах імміграції, біженців і громадянства Канади (Immigration, Refugees and Citizenship Canada – IRCC) вживає додаткових заходів для підтримки українців і осіб, які мешкають в Україні, і більш легкого і швидкого повернення до Канади громадян і постійних резидентів Канади, а також членів їхніх сімей, які подорожують разом із ними.
У межах зворотної відповіді уряду Канади IRCC прийняло рішення надати пріоритет заявам на отримання нових і заміну попередніх проїзних документів для громадян і постійних резидентів Канади, а також членів їхніх сімей. Більше місяця тому ми вжили заходів із пріоритетної обробки заяв на отримання громадянства в справах з усиновлення, а також заяв на постійне й тимчасове проживання для осіб з основним місцем проживання в Україні, які бажають приєднатися до сім’ї або подорожувати з нею, навчатися, працювати чи почати нове життя в Канаді. Громадяни України, які наразі тимчасово перебувають у Канаді, можуть подати заяву на подовження їхнього статусу туриста, студента чи працівника. З 19 січня IRCC погодило приблизно 2 000 заяв від громадян і мешканців України в межах різних програм.
На додаток до пріоритетної обробки заяв IRCC запускає низку нових заходів з імміграції, зокрема таких як:
- надання телефонної лінії, спеціально призначеної для питань, що стосуються України, доступної для осіб, які перебувають у Канаді чи за кордоном, за номером 613-321-4243 з можливістю замовлення оплаченого виклику. Крім того, клієнти тепер можуть додати до свого запиту в онлайн-формі IRCC ключове слово «UKRAINE2022», і їхнє електронне звернення отримає пріоритет під час обробки.
- упровадження термінової обробки проїзних документів, зокрема надання одноразових проїзних документів для членів сімей громадян і постійних резидентів Канади, які не мають чинного паспорта.
- оновлення вебсторінки для надання поточної інформації щодо заходів. Ця сторінка буде також містити інформацію українською мовою задля кращого інформування.
- забезпечення можливості для українців, які наразі перебувають у Канаді, подовжити їхнє перебування в Канаді за допомогою пріоритетної обробки заяв на подовження дозволів на роботу та навчання, а також розширення програми, яка дає змогу подати заяву на отримання дозволу на роботу для осіб, які перебувають на території Канади. Ця програма надасть змогу тимчасовим резидентам, які отримали пропозицію щодо роботи, залишитися в Канаді та почати працювати, поки вони чекають на обробку своєї заяви на отримання дозволу на роботу.
IRCC буде надавати відкриті дозволи на роботу для українських туристів, працівників і студентів, які наразі перебувають у Канаді й не можуть повернутися додому, щоб вони могли залишитися в Канаді на довше, якщо забажають. Ми скасуємо сплату за деякі проїзні й імміграційні документи, як-от канадський паспорт, проїзні документи для постійних резидентів, посвідчення громадянства, туристичні візи, дозволи на роботу та навчання, заяви на які подані 22 лютого 2022 року та пізніше. Додаткова інформація буде надаватися в наступні тижні в міру впровадження цих заходів.
IRCC також вжило заходів щодо підвищення оперативної готовності в регіоні, зокрема переміщення персоналу, додаткового постачання й обладнання, як-от портативних наборів для збору біометричних даних, оскільки ми очікуємо підвищену кількість запитів, а також коригування процедур в офісах по всьому світу для забезпечення безперервного вирішення питань щодо України. Заяву здебільшого можна подати онлайн.
На підтримку підходу уряду Канади до ситуації в Україні Управління прикордонних служб Канади (Canada Border Services Agency – CBSA) застосовує адміністративне відстрочення депортації (АВД) в Україну. АВД є тимчасовим заходом, який може відстрочити судовий наказ щодо депортації з країни, згідно з яким від особи зазвичай вимагається залишити Канаду негайно. Депортація таких осіб буде відновлена, коли ситуація в їхній країні чи регіоні стабілізується. Особи, яким не дозволяється перебувати в Канаді через кримінальну діяльність, порушення міжнародного права чи прав людини, організовану злочинність чи питання безпеки, можуть бути депортовані, незважаючи на АВД.
Усі іммігранти, біженці та туристи, зокрема іноземні працівники і студенти, які тимчасово в’їжджають до Канади, ретельно перевіряються, перш ніж в’їхати до Канади. Така перевірка дає змогу впевнитися, що вони не становлять загрози здоров’ю та безпеці канадців.
Ми й далі будемо слідкувати за розвитком подій у регіоні, ретельно відстежувати обробку заяв і за необхідності вживати заходів задля підтримки тих, хто постраждав від ситуації в Україні.